Źródła subskrybowane przez Bibliotekę

NASBI - Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Przejdź do bazy || Zaloguj się (poza siecią PŁ)

Wypożyczalnia specjalistycznych e-booków, platforma edukacyjna, oferująca dostęp online do kilkuset tytułów publikacji w języku polskim wydawnictwa Helion, z jednej wybranej przez BPŁ kolekcji "INFORMATYKA" (dla 5 jednoczesnych użytkowników).

Serwis wymaga indywidualnej rejestracji w bazie NASBI zarówno podczas korzystania z komputera w sieci uczelnianej, jak i przy dostępie spoza Politechniki.

Aby się zarejestrować należy użyć formularza ze strony http://nasbi.pl/rejestracja.html. Rejestracja następuje na podstawie adresów mailowych z systemu poczty elektronicznej PŁ. Należy potwierdzić założenie konta klikając link aktywacyjny przesłany na podany w formularzu rejestracyjnym adres email. Dostęp spoza komputerów PŁ jest możliwy przez serwer HAN-a (osoby, które wcześniej korzystały z kodów – mają je wciąż aktywne i mogą z nich korzystać).

Po zalogowaniu do NASBI można wyszukiwac publikacje według następujących kryteriów: tytułu i opisu, autora, ISBN czy wydawcy. Publikacje można również wyszukiwać używając Kategorii (menu z lewej strony). Po wyszukaniu interesującej książki można skorzystać z opcji "Czytaj fragment", żeby zapoznać się z fragmentem treści dokumentu lub "Pożycz", aby przeczytać całą książkę. Po kliknięciu opcji "Pożycz" książka znajdzie się na "Twojej półce" (górne menu). Pozostanie tam przez 14 dni. Po tym czasie automatycznie znikają z półki i inne osoby mogą z nich korzystać (co wynika z ograniczenia w korzystaniu dla 5 jednoczesnych użytkowników). Książkę można zwrócić przed terminem przy użyciu opcji "Oddaj". Opcje wydruku i zapamiętywania sa niedostępne.

Istnieje też możliwość zamawianie e-booków, audiobooków i wideokursów w serwisie NASBI. W tym celu należy:

  1. zalogować się do NASBI, wybrać interesujący tytuł z „Pełnej oferty", kliknąć "Zamów w bibliotece" i potwierdzić swój wybór – „Jestem zainteresowany/-a pełną wersją pozycji” klikając na „Wyślij”. E-book po akceptacji przez administratora zostanie umieszczony w zasobie NASBI, a Czytelnik, który zamówił książkę zostanie powiadomiony o tym fakcie drogą mailową;
  2. poprzez wypełnienie formularza "Propozycja zakupu książki" dostępnego na stronie Biblioteki PŁ lub na platformie WIKAMP.
© 2017 Biblioteka Politechniki Łódzkiej